پایگاه اطلاع رسانی دکتر عابدی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر حیدر علی عابدی نماینده مجلس اصفهان
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت   ۰۴:۴۰

واریز حق بیمه کارگران به حسابی زیر نظر تامین اجتماعی

واریز حق بیمه کارگران به حسابی زیر نظر تامین اجتماعی

Tamin logo.png

خانه ملت – ۱۵:۱۱ شنبه ۰۶ بهمن ۹۷

حیدر علی عابدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت یادآور شد: در سال گذشته مجلس مصوب کرد کل درآمدهای” نُه بیست و هفتم ” حق بیمه درمان کارگران به حساب خزانه واریز شود که این موضوع مشکلاتی را برای تامین اجتماعی به همراه داشت و جامعه کارگری نیز به شدت از این اقدام ناراحت بودند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ افزود: خوشبختانه با پیشنهاد مشترک کمیسیون های بهداشت و اجتماعی مجلس شورای اسلامی در کمیسیون تلفیق مصوب شد این نُه بیست و هفتم در حسابی نزد تامین اجتماعی نگهداری و برای درمان کارگران هزینه شود.

وی یادآور شد: حق بیمه ۳۰ درصد حقوق است که ۷ درصد آن به عهده بیمه شده، ۲۰ درصد به عهده کارفرما و ۳ درصد الباقی نیز در مشاغل مستمر که مشمول مقررات بیمه بیکاری میشوند علاوه بر ۲۰ درصد قبلی مجموعا ۲۳ درصد توسط کارفرما تامین می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: بر اساس قانون تامین اجتماعی، سهم درمان ۹ بیست و هفتم حقوق و دستمزد کارگران است که ۷ بیست و هفتم آن مربوط به هزینه های جاری و ۲ بیست و هفتم مربوط به مستمری بگیران بوده که وزارت بهداشت در سال های گذشته معترض بود که کارگران بخش مهم، خدمات درمانی خود را از بیمارستان های وزارت بهداشت می گیرند بنابراین ۹ بیست و هفتم باید به طور کامل در حوزه درمان هزینه شود که در این رابطه میان این وزارت خانه و تامین اجتماعی اختلاف نظر پیش آمد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس مصوبه سال گذشته مجلس شورای اسلامی تامین اجتماعی مکلف شد تمام سهم درمان از حق بیمه به خزانه داری کل کشور واریز کند تا در سطح درمان غیرمستقیم و مستقیم هزینه شود که در حال حاضر بیش از ۹ تا ۱۰ ماه برخی از بیمارستان ها به ویژه بیمارستان های خصوصی از تامین اجتماعی طلب دارند و مسئولان ذی ربط علت این موضوع را واریز پول درمان کارگران به خزانه عنوان می کنند و پاسخگو نیستند.

افزایش پاسخگویی با وایز پول بیمه کارگران به حسابی زیر نظر تامین اجتماعی

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: بنابراین با اصلاح این مصوبه و واریز نه بیست و هفتم به صندوقی زیر نظر تامین اجتماعی پاسخگویی تامین اجتماعی را افزایش داده ایم و به گونه ای سال آینده تامین اجتماعی پاسخگو خواهد بود نه خزانه داری کل./

برچسب ها
مطالب مرتبط