پایگاه اطلاع رسانی دکتر عابدی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر حیدر علی عابدی نماینده مجلس اصفهان
جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت   ۱۴:۵۱

استان کاشان یا اصفهان شمالی؟

استان کاشان یا اصفهان شمالی؟

روزنامه نصف جهان – ۱۷:۴۲ پنجشنبه ۲۷ دی ۹۷

نصف جهان: نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مشکلات اصلی این استان فراموش شده است، گفت: طرح تقسیم استان اصفهان در حد یک شایعه است.

حیدرعلی عابدی درباره برخی اخبار موجود در فضای مجازی، مبنی بر تقسیم استان اصفهان اظهار کرد این موضوع در حد یک شایعه است و اقدام قانونی برای انجام این کار، تاکنون صورت نگرفته است.

وی افزود: برای تحقق مسائلی در حوزه تقسیمات کشوری، یا باید طرحی با امضای ۱۵ نماینده ارائه شده و یا دولت به صورت مستقل لایحه ای را تقدیم مجلس کند که در خصوص تشکیل استان اصفهان شمالی با مرکزیت کاشان و تقسیم استان اصفهان، تاکنون چنین فرایندی طی نشده است.

نماینده اصفهان در مجلس تصریح کرد: تنها ساداتی نژاد، نماینده کاشان در یکی از نطق های میان دستور خود به این موضوع اشاره و از نمایندگان درخواست کرد تا در صورت ارائه طرح تشکیل استان کاشان یا استان اصفهان شمالی ، دیگر نمایندگان از این طرح حمایت کنند.

عابدی گفت: طرح تقسیم استان اصفهان که در فضای مجازی مطرح شده، بیشتر شبیه شایعه است و به صورت عملی در مجلس چنین بحثی مطرح نیست.

وی در پاسخ به اینکه چرا این شایعات مطرح شده است؟ گفت: به نظر می رسد که مشکلات اصلی استان اصفهان فراموش شده است و به عبارتی، ما ریشه اصلی مشکلات را فراموش کرده و به دنبال پاک کردن صورت مسئله هستیم. نماینده اصفهان در مجلس ادامه داد: یکی از مشکلات اصلی استان اصفهان، مربوط به تأمین آب شرب و آب کشاورزی استان است؛ متأسفانه به دلیل بی توجهی مدیریت گذشته، سرشاخه های اصلی تأمین آب زاینده رود از بین رفته، یا به دیگر استان ها منتقل شده و به همین دلیل امروز ما با گرفتاری بزرگی به نام تأمین آب رو به رو هستیم.

عابدی گفت: در چنین شرایطی اگر بخواهیم مسائل فرعی از جمله تقسیم استان اصفهان را مطرح کنیم، در حقیقت مشکل اصلی را فراموش کرده و تا زمانی که درگیر اینگونه موارد باشیم، مسائل اصلی استان حل نمی شود.

برچسب ها
مطالب مرتبط