پایگاه اطلاع رسانی دکتر عابدی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر حیدر علی عابدی نماینده مجلس اصفهان
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت   ۲۲:۲۶

بودجه مورد نیاز برای احیای زاینده رود را دولت تأمین می کند

دکترحیدر علی عابدی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، اظهار کرد: مهم ترین قولی که رییس جمهور در سفر انتخاباتی خود به اصفهان در مورد این شهر داد اختصاص بودجه برای احیای زاینده رود بود. ما باید یک بودجه ای داشته باشیم تا خسارت آن افرادی را که لوله کشی های بدون مجوزی را انجام دادند تأمین کنیم. همچنین سد تونل سوم را تکمیل کنیم و پروژه بهشت آباد را هم شروع و کف رودخانه زاینده رود را هم ساماندهی بکنیم.

وی افزود: کف رودخانه باید ساماندهی شود تا کسانی که غیرمجاز در حال برداشت آب هستند شناسایی شوند. مسلم است اگر بخواهیم تمام این کارهای ضروری را انجام دهیم نیاز به بودجه داریم. باید کف رودخانه از ورزنه تا تونل سوم ساماندهی و بستر سازی شود و دو طرف رودخانه جاده زده شود تا نظارت آسان شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: کسانی که بعد از تاریخ ۱۸ دی ماه ۹۳ از بستر رودخانه آب برداشت کرده باشند تخلف کرده اند چرا که بر اساس مصوبه بعد از این تاریخ هرگونه سرمایه گذاری یا برداشت آب از زاینده رود ممنوع است، منتها برخی از مسئولان استانی بدون توجه به این مصوبه سهل انگاری هایی را کرده اند و در نتیجه برخی افراد سرمایه گذاری انجام داده اند.

عابدی تصریح کرد: ما باید این سرمایه گذاران را هم راضی نگه داریم و باید خسارت هایی را هم به آن ها دهیم. بنابراین خارج از مجوزها نباید برداشت آبی صورت بگیرد، تونل سوم و بهشت آباد هم تکمیل شود و وقتی مجموع این کارها انجام شود احیای زاینده رود انجام شده است. بنابراین تمام این کارها بودجه زیادی می خواهد که این بودجه را دولت تأمین خواهد کرد.

احداث قطار اصفهان – تهران هزینه ها را مقرون به صرفه می کند

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در خصوص قول رییس جمهور مبنی بر تکمیل پروژه قطار سریع السیر تهران به اصفهان، گفت: خوشبختانه آخوندی، وزیر راه و ترابری در این خصوص قول مساعد داده است و اگر این پروژه به پایان برسد مبادلات تهران به اصفهان و بلعکس تسریع می شود و هزینه ها مقرون به صرفه خواهد شد و زمان کمی هم صرف می شود.

فرودگاه شهید بهشتی توسعه می یابد

وی در خصوص قول رییس جمهوری مبنی بر احداث فرودگاه بین المللی در اصفهان، اظهار کرد: این پروژه جز ابر پروژه هایی است که ما انتظار داریم خبر خوشش را هر ۳ ماه یک بار بشنویم. هم اکنون یک فرودگاه در اصفهان داریم که ساختار فرودگاهی ندارد و در حقیقت یک سالن ترانزیتی است. بنابراین طرحی را پیاده کرده اند که فرودگاه شهید بهشتی اصفهان از همین فرودگاه داخلی تا امامزاده شاه کرم(ع) توسعه یابد تا آبرومندانه شود.

عابدی افزود: اصفهان ترکیبی از میراث بشری، زیبایی های طبیعت و حرکت های مبتکرانه و جدیدی است که هر توریستی که به اصفهان می آید مجذوب زیبایی های چند بعدی اصفهان می شود. بنابراین اصفهان می تواند به عنوان مرکز توریستی، صنایع دستی و هنرهای ویژه مورد توجه قرار بگیرد. بنابراین اگر به زیرساخت های توریستی توجه شود، صنایع دستی و فرودگاه توسعه یابد و هتل های جدید احداث شود بدون شک اصفهان در قلب جهان خواهد تپید.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این ملت ۴۰ میلیونی که پای صندوق های رأی آمدند مستحق خدمات شایسته ای هستند و دولت باید با تمام وجود به این ملت خدمت رسانی بکند و آبروی نظام جمهوری اسلامی ایران را حفظ کند و باید به دنیا نشان دهیم که نظام اسلامی به چیزی جز رفاه و آسایش مردم فکر نمی کند و صرف نظر از تمام دسته بندی های سیاسی همه به توسعه و تکامل کشور فکر می کنند.

مطالب مرتبط
۹۷/۱۲/۲۲
افزایش تعرفه های پزشکی در بخش بستری به صلاح نیست/ بیمه ها توان پرداخت هزینه ها را نخواهند داشت

به نام خدا چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ افزایش تعرفه های پزشکی در بخش بستری به صلاح نیست/ بیمه ها توان پرداخت هزینه ها را نخواهند داشت فانوس – ۰۸:۴۲ چهارشنبه ۲۲ اسفند ۹۷ به گزارش فانوس ، عابدی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در مورد افزایش تعرفه های پزشکی اظهار کرد: بحث […]

301
۹۷/۱۲/۱۱
اختصاص ارز دولتی برای جلوگیری از افزایش قیمت دارو

به نام خدا شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اختصاص ارز دولتی برای جلوگیری از افزایش قیمت دارو خبرگزاری صدا و سیما – ۱۱:۲۰ جمعه ۱۰ اسفند ۹۷ به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، مرکز اصفهان؛ حیدرعلی عابدی به قیمت دارو در سال آینده اشاره کرد و گفت: در بودجه سال آینده […]

197
۹۷/۱۲/۰۴
دولت مشکلی برای تامین ارز دارو ندارد

به نام خدا شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ عابدی: دولت مشکلی برای تامین ارز دارو ندارد روزنامه راه مردم – ۰۹:۴۴ شنبه ۰۴ اسفند ۹۷ به گزارش راه مردم ؛ حیدرعلی عابدی درباره راهکارهایی درباره تعیین قیمت دارو در سال آینده گفت: راهکار اول ادامه روند فعلی است. یعنی دولت ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی […]

209