پایگاه اطلاع رسانی دکتر عابدی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر حیدر علی عابدی نماینده مجلس اصفهان
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت   ۱۸:۱۸

آمادگی کامل مسئولان حوزه سلامت برای مقابله با ویروس کرونا

به نام خدا

دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

عابدی با اشاره به موفقیت ایران در کنترل بیماری های واگیردار:

آمادگی کامل مسئولان حوزه سلامت برای مقابله با ویروس کرونا

خانه ملت 

حیدر علی عابدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به عملکرد وزارت بهداشت و درمان در برنامه ریزی، پیشگیری و مبارزه با شیوع بیماری های واگیردار ، گفت: متخصصان و دانشمندان بسیار خوبی در زمینه کنترل بیماری های واگیردار در ایران حضور دارند. از طرفی موفقیت های چشمگیری در حوزه سلامت و پیشگیری از شیوع بیماری ها در طول چهار دهه پس از انقلاب داشتیم.

ایران همواره در زمینه کنترل بیماری های واگیردار موفق بوده است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از ابتدای انقلاب تاکنون در خصوص کاهش مرگ و میر کودکان زیر ۵ سال و زیر یک سال، جلوگیری از فوت مادران باردار، ابتلا به بیماری سرخک، آبله ، دیفتری ، فلج اطفال و همچنین سایر بیماری های واگیردار موفقیت های بسیار خوبی داشتیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه ایران از محدود کشورهایی است که برنامه بسیار منظمی برای واکسناسیون دارد، یادآور شد: در طول سال همواره افرادی از سوی خانه بهداشت به مناطق و روستاها مراجعه کرده و تک تک کودکان را مورد ارزیابی قرار می دهند. از طرفی با ورود فنون پزشکی نوین به ایران و تکامل آن و همین طور بهینه سازی تدریجی محیط های زندگی شهری و روستایی و افزایش سطح اگاهی مردم امکان بروز بیماری های واگیر دار در کشور بسیار تقلیل پیدا کرده است.

متخصصان حوزه سلامت به اجرای برنامه های کنترل بیماری ها واگیردار اشراف دارند

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه، متخصصان و مسئولان حوزه سلامت برنامه های کنترل بیماری ها واگیردار را به خوبی شناخته و به آن اشراف دارند، اظهار کرد: بی تردید سیستمی با این سابقه موفق در خصوص پیشگیری، کنترل و مبارزه با شیوع بیماری های واگیردار، در مقابل ویروس کرونا کوتاه نیامده و حتما برنامه های قوی پیشگیرانه و کنترلی خواهند داشت.

ویروس کرونا نیازمند اقدامات پیشگیرانه است/ آمادگی کامل مسئولان برای مقابله با کرونا

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه بیماری های واگیردار تجهیزات خاصی نیاز ندارد، تصریح کرد: برخی از بیماری ها به واکسن نیاز داشته که اکثراً در داخل کشور تولید می شود. از طرفی برخی بیماری های نوپدید مانند سارس و کرونا هم نیازمند اقدامات پیشگیرانه و ارائه آموزش های لازم به مردم، کنترل مرزها و قرنطینه افراد مشکوک است که مسئولان ما به خوبی به آن آگاه هستند.

برچسب ها
مطالب مرتبط